Сервіс та обслуговування басейнів
Будь-який басейн — від невеликого «домашнього» до величезного громадського — потребує регулярного догляду та технічного обслуговування. Що включає обслуговування басейнів і які заходи слід вживати для того, щоб басейн завжди радував око, був чистим і безпечним?
Басейн — складна система, і він потребує комплексного догляду. При цьому необхідність сервісного обслуговування не пов’язана з розміром, регулярного догляду потребує будь-який басейн. Деякі вважають, що обслуговування басейну в будинку, фітнес-клубі або на базі відпочинку обмежується підтримкою елементарної чистоти і час від часу очищати його від видимого сміття. Однак, це далеко не так. Вода басейну — це частково «живий організм», вона перебуває у постійній взаємодії з навколишнім середовищем, а також впливає на людей, які використовують басейн. Для того щоб процес використання басейну приносив задоволення і не завдавав шкоди, вода в ньому повинна бути не тільки прозорою, а й гігієнічно бездоганною. З першого дня введення басейну в експлуатацію у воду з навколишнього середовища неминуче потрапляють різноманітні забруднення, у тому числі й патогенні мікроорганізми, здатні викликати різні захворювання. Температура води та повітря, сонячне випромінювання, атмосферні опади, наявність у басейні штучної течії, гідромасажної установки чи водоспаду, інтенсивність користування басейном – все це впливає на якість води. Таким чином, своєчасне сервісне обслуговування басейну відповідно до стандартів стає головною умовою безпечного та комфортного його використання. Це не разова дія, а регулярний процес, що регламентується особливостями експлуатації. Обслуговування басейнів включає щоденні, щотижневі та щомісячні цикли. Кожен цикл складається з кількох етапів, кількість яких залежить від призначення та набору обладнання кожного конкретного басейну.
Галерея
Основою сервісного обслуговування є:
- перевірка роботи технічних систем басейну
- оперативне виявлення та усунення несправностей
- контроль якості води
- запобігання появі забруднень та мінеральних відкладень у чаші басейну
Провести необхідні роботи, не маючи спеціального досвіду, обладнання та хімічних препаратів для басейнів, неможливо. Догляд за басейном не під силу непідготовленій людині – це складний процес, який потребує регулярності, грамотного підходу, дотримання техніки безпеки, а також знання вимог нормативних документів. Тому на сервісному обслуговуванні басейнів заощаджувати не можна — простіше і дешевше доручити цю справу професіоналам, аніж згодом витрачатися на складний та дорогий ремонт та шукати спеціаліста, який візьметься такий ремонт проводити. Етапи обслуговування плавальних басейнів. Спеціаліст сервісної компанії проводить діагностику, оцінює обсяг робіт та пропонує замовнику оптимальний для даного басейну план обслуговування. Сервісний інженер повинен перевірити наявність та справність всіх елементів технологічної схеми водопідготовки басейну (насосів, фільтрів, систем підігріву води та її додаткового знезараження ультрафіолетом чи озоном, установок дозування хімічних препаратів), а також правильність підключення інженерних комунікацій будівлі (водопроводу, каналізації, електричної та теплової) мереж) до відповідних мереж басейну. Без уваги фахівця не залишаються наявність контуру заземлення, температура та вологість у приміщеннях, зміна кольору міжплиткового шва у далекому кутку басейну та багато іншого. Безумовно, фахівець перевірить рівень рН та вміст дезінфектанту у воді басейну, а за наявності конкретних скарг замовника на якість води порекомендує додаткові аналізи, які необхідно виконати у спеціалізованій лабораторії.