Облицювання басейну мозаїкою

Оздоблення басейну мозаїкою поділяється на кілька етапів:

  • Підготовка основи чаші до фінішної обробки. Щоб стінки басейну не пропускали рідину, потрібно перед укладанням плитки їх загерметизувати. Це робиться за допомогою спеціальних проникних сумішей, грунтовок, мастик. Після нанесення гідроізоляції, поверхня вирівнюється піщано-бетонним складом і водовідштовхувальною штукатуркою.
  • Укладання мозаїкою починається після повного висихання поверхні стін. Вибір клею залежить від облицювального матеріалу та використання чаші басейну. Це може бути дорогий, трудомісткий і міцний епоксидний клей, а може бути клей на цементній основі з різними добавками. У будь-якому випадку, клей для укладання плитки в басейні повинен бути водонепроникним і залишатися м’яким і еластичним за своїм складом навіть після повного висихання.
  • Затирання швів підбирається у колір плитки або на тон нижче. Затирочна суміш використовується гідроізоляційна для обробки всередині басейнів. На поверхні шва такої затірки не утворюється грибок, і вода не може роз’їсти структуру складу. Завдяки чому бетонна основа чаші захищена від руйнування проникнення вологи в мікротріщини.

Технологія укладання

Облицювання мозаїкою басейну здійснюється горизонтальними рядами і починається зі стін. Щоб ряди плитки були паралельними один одному, використовують маячки. Для встановлення вертикальних маяків використовуйте схилі та цвяхи. Укладання мозаїчної плитки для басейну Процес трудомісткий і вимагає навичок, тому цю роботу краще довірити професіоналам.

Фрагментарна мозаїчна плитка – єдина плитка, за допомогою якої можна створити фреску та навіть картину з 3D ефектом. Робота це трудомістка і копітка, вона потребує як професіоналізму, а й творчого підходу. Зате готовий результат перевершить ваші очікування. Такий малюнок ефектно виглядає у басейні. Зручність мозаїчної плитки в тому, що її можна різати ножем або ножицями та облицьовувати у важкодоступних місцях. Вона добре приймає форму того місця, куди укладається — чи це опукла сходинка або увігнутий кут.

Робота з клеєм

Клей наноситься на стіну за допомогою рифленої кельми, в межах одного квадратного метра та на лицьову поверхню плитки. Це дозволить укласти плитку на свіжу суміш. Найкращим клеєм для мозаїчної плитки вважається латексний на цементній основі. Він досить міцний та з таким клеєм легко працювати. Клей має світлі відтінки і не псує зовнішній вигляд облицювального матеріалу.

Затираємо шви

Після того як вся плитка укладена, необхідно зробити технологічну перерву. Наступний етап роботи – це затирання швів. Зазвичай для облицювання басейну мозаїкою використовується затирка на цементній основі, вона має міцність і протиковзання. Затирання розводять у невеликій кількості, щоб уникнути загусання суміші. Наносять звичайним шпателем та затирають. Головне не дати затирочному матеріалу повністю висохнути, це ускладнить подальше його видалення. Протерти плитку вологою ганчіркою потрібно через п’ятнадцять хвилин після нанесення.

Переваги мозаїчної плитки

Мозаїчна скляна плитка вважається найміцнішою для оформлення в басейні. Скло має 100% водовідштовхуючий ефект, що дозволяє мозаїчній скляній плитці витримувати дуже низькі температури взимку. Захищає басейн мозаїка не тільки від холоду, а й бути хорошим гідроізолятором для його стін. Крім того, безліч з’єднаних разом маленьких елементів дозволяє плитці бути гнучкою, тому вона здатна витримувати великий тиск води. На склі не осідає бруд, не утворюється наліт та водорості. Тому її дуже легко доглядати.

Нестача мозаїчної плитки

Єдиним недоліком є ціна на матеріал, яка значно вища ніж керамічна мозаїчна плитка для басейну. А так само дорого обійдеться оплата за роботу укладачам.

Висновок

Мозаїчна плитка користується великою популярністю при обробці водойм. Вона дуже красива та ефектна. І однозначно такий басейн буде окрасою на вашій ділянці. Бажано вибирати плитку зарубіжних виробників, з гарантією на матеріал. Якщо ви не визначилися з вибором та колірним рішенням, команда FACEPOOL готова вам у цьому допомогти.

Розміщення басейну на вулиці