Оздоблення басейну плиткою

Оздоблення басейну плиткою виглядає дуже красиво, і ставитися до більш дорогих, але затребуваних видів оформлення. Басейн, оброблений різнобарвною плиткою, є гарним доповненням території ландшафтного дизайну. За терміном експлуатації вона перевищує решту матеріалів. Тим не менш, навіть найміцніша плитка, при неправильній технології укладання, може призвести до поганого результату.

Вибір плитки

Вибір матеріалу, для обробки басейну дуже важливий. На ринку величезний асортимент плитки та вибрати відповідну дуже складно.

Плитка для внутрішнього оздоблення басейну буває:

  • Керамічна клінкерна. Дуже міцний пористий матеріал із подвійним випалом. Підходить для внутрішнього оздоблення, оскільки, на жаль, боїться низьких температур, тому її застосовують у закритих басейнах. Для обробки чаші на стіни підходить клінкерна з глазурованою поверхнею, а на підлогу глазурована з антиковзним верхом. Для приміщень на підлогу та сходи звичайна клінкерна шорстка.
  • Порцелянова. Суміш білої глини та кварцового піску обробляється високими температурами, завдяки чому виходить міцна плитка з водовідштовхувальною здатністю. Така плитка ідеально підходить для стін та дна басейну. Дуже легко доглядати, на ній не накопичується бруд та наліт.
  • Скляна мозаїка. Це найвдаліша і міцніша плитка, завдяки безлічі дрібних скляних фрагментів, зібраних воєдино. У скляну поверхню не проникає вода, а маленька площа розбитих елементів дозволяє витримувати великий тиск води. Якщо плитка розбивається, то легко замінюються тільки пошкоджені частини. Скляна плитка відмінно витримує високі та низькі температури, тому мозаїкою робиться укладання плитки в басейні на відкритому просторі. Завдяки затірці поверхня більш шорстка, що робить її зручною при використанні в басейні і на сходах.

Вибір клею

Для того щоб плитка не тріснула в процесі експлуатації басейну, необхідно вибрати правильний водостійкий клей. Це зазвичай спеціальний склад, на основі епоксидної смоли чи цементу зі смолами. Клей також має відігравати роль водонепроникної основи. Це додатковий гідрозахисний шар. Особливість клею для обробки чаші басейну – це його здатність залишатися прогумованим навіть після повного висихання та покрити площу чаші плівкою. Такий склад здатний витримувати тиск водою і не дати плитковому покриттю тріснути. Зазвичай перевагу надають клею на цементній основі з добавками. Їм легше працювати, на відміну від епоксидного, який швидко твердне. Хоча останній вважається надійнішим.

Вибір затірки

Затирання для плитки в басейні має бути водонепроникним. Затирочна суміш може мати склад на цементній та епоксидній основі. Головне, щоб вона була стійка до хлору та морської води, а так само залишалася еластичною, що допоможе витримати тиск води. Обов’язково мати у складі антибактеріальну добавку, щоб не розвивалася пліснява.

Підготовка поверхні

Перш ніж викласти плиткою басейн, необхідно підготувати основу. Ця підготовка здійснюється у кілька етапів:

  • По-перше, чаша басейну, виготовлена з бетону, має багато тріщин та нерівностей. Тому після висихання необхідно ще раз пройтися бетонним розчином і вирівняти стіни та дно чаші.
  • По-друге, щоб підготувати чашу басейну до користування довгі роки, необхідно виконати гідроізоляцію. З цим процесом відмінно справляється проникаюча гідроізоляція, в основі якої лежить піщано-цементний склад. Таке просочення проникає в бетон на кілька десятків сантиметрів, допомагаючи усунути мікротріщини та в майбутньому захистити чашу від протікання.
  • По-третє, повністю вирівняти основу чаші допоможе водонепроникна штукатурка. Вона буде ідеальною основою для укладання плитки, а також додатковою гідроізоляцією.

Технологія укладання плитки

Принцип укладання плитки є одним з важливих процесів. Розмір шва між плитками залежить від вибраного клею для укладання. Зазвичай розмір шва становить від 4 до 6 мм. Невеликий простір не дає волозі просочитися під плитку. Клей наносити на підготовлену поверхню. Зверху укладається плитка. За допомогою маячків та нитки контролюється процес укладання.

Оформлення підлоги та сходів

Плитка для підлоги в басейні і ступенів повинна бути протиковзкою. Починати укладання необхідно від центру по колу. Пряму територію навколо басейну зручно укладати великою керамічною плиткою. Це прискорить роботу та скоротить витрату матеріалу. Щодо виступаючих частин, заглиблень, то без мозаїки не обійтися. Вона добре приймає будь-яку форму і красиво виглядатиме, комбінуючи різні моделі плиток. Наприклад, від світлої мозаїки можна перейти до більш насиченого блакитного.

Висновок

Плитка для укладання в басейн має спеціальні властивості, зроблена з дрібнопористої кераміки подвійного випалу і покрита склом. Такий склад повністю виключає водопоглинання. А міцність та специфіка плитки, здатна витримувати велике навантаження води та перепади температур. Вона не повинна тріскатись, вицвітати. Колірна гама різна і навіть можна створити панно. Але як показує практика, перевагу віддають блакитному, синьому та зеленому кольорам у поєднанні з білим. Така гама надає глибини та насиченості воді в басейні. Але можна внести родзинку на вашу ділянку, прикрасивши незвичайним колірним рішенням ваш басейн. Наприклад, вибрати червону, чорну чи золоту плитку. Чашу басейну бажано укладати плиткою маленького розміру, така плитка не потріскається і не лусне під вагою води.

Розміщення басейну на вулиці