Скіммерний басейн

Басейн на ділянці заміського будинку це добре. Але просто бетонна чаша, залита водою, – це не басейн, а непотрібна на ділянці конструкція. Щоб басейн функціонував, треба підвести до нього всі комунікації, має чітко працювати система водозабору, вода періодично має очищатися та фільтруватися. Інакше вся вода у басейні перетвориться на брудну калюжу. Що таке скіммер бетонного басейну та для чого він використовується? Як встановити скіммер у бетонний басейн?

Правильний скіммер – тривала робота

У будь-якому басейні скіммерного типу має бути встановлений скіммер – своєрідний насос, вбудований у стінки басейну, до якого приєднуються водозабірні труби. Якщо басейн переливний, то там інша система подачі та зливу води. Як встановити скіммер у бетонний басейн? Як правило, це робиться під час будівництва бетонної чаші. У бетонних басейнах рівень води нижче рівня борту. Вода зверху йде в зону фільтрації, потім до приладу обігріву і подається в резервуар. Всі ці складові мають бути закладені у проекті басейну.

ВАЖЛИВО! Установку скімера потрібно проводити так, щоб позначки мінімального та максимального рівня знаходилися згідно з інструкцією.

Якщо всі роботи виконані правильно, то басейн буде служити вам довго і безперебійно. Тому встановлення скімера в бетонний басейн має виконуватися майстрами. Дилетант може прогаяти якусь важливу деталь, яка потім нашкодить процесу фільтрації води в басейні.

Саме завдяки йому вода басейну ніколи не зацвіте, не покриється брудом, водоростями, постійно буде рухатися і чиститиметься від дрібних забруднень.

Принцип роботи обладнання в бетонному басейні полягає в тому, щоб здійснювати водозабір, подавати воду до нагрівача та фільтру. Після чого в басейн надходить вже свіжа, чиста, нагріта вода. До скімера підключений циркуляційний насос, який допомагає забезпечити рух водних потоків.

Кількість скіммерів та форсунок підбирає індивідуально інженер. Для безперебійної роботи необхідно проводити чищення фільтруючої ємності.

Види скіммерів

Розрізняють 2 основні види:

  • навісні або  плаваючі
  • вбудовані

Матеріал, з якого вони виготовлені:

  • пластик
  • нержавіюча сталь

Один навісний скіммер може очистити об’єм басейну площею 25 метрів квадратних або 20-40 кубічних метрів води. Якщо басейн більший, тоді знадобиться кілька подібних пристроїв.

Перевага надається вбудованим, так як вони не займають додаткового місця і не псують загальний вид відпочинку з басейном. Також особливою популярністю користуються скімери з пластику, як дешевші і ті, що можуть експлуатуватися тривалий період.

Скіммерні басейни