Переливний басейн

Влаштування системи

Особистий басейн на дачі або у дворі свого котеджу стає все більш популярним у населення. При зведенні водойми неминуче виникає питання про тип системи фільтрації. Існують дві системи: скіммерна та переливна. Розглянемо пристрій та функціонування переливної системи.

Переливні басейни

Бетонний переливний басейн сучасного типу може мати будь-яку конфігурацію. Замовники вважають за краще облицьовувати їх плиткою різних розмірів, кольорів, мозаїчними панно, керамогранітними блоками, іншими різними матеріалами. У країнах Європи саме такі конструкції найпопулярніші. Чаша повністю заповнюється водою, надлишок якої переливається зверху через краї.

З водою видаляються непотрібні елементи: дрібне сміття, забруднення, що плавають лежить на поверхні. Роль переливу гратиме унікальна загальна система забору води. Це найголовніший компонент для облаштування власної водойми.

Як влаштований перелив басейну

Край води, налитої в чашу, зазвичай розташований на одному рівні з бортами. По периметру розташовуються унікальні водозабори. Вся система оснащена переливним лотком по всьому периметру споруди.

Вода, що витісняється під час купання, потрапляє в переливні лотки. З них вона перетікає в компенсаційну ємність, де вода очищається  і потрапляє через форсунки, що подають, в чашу.

Розрахунок здійснює інженер компанії.

Детальна схема переливного басейну показана нижче

Особливості

Високі технології зведення переливних басейнів сучасного зразка дозволяють скоротити час для їх спорудження, значно збільшивши період їх обслуговування.

Переваги

  • Поверхня води розташована одному рівні з верхніми бортом. Це створює витончений вигляд всієї споруди.
  • Вода, що виливається із чаші, не розтікається навколо бортів. Через ґрати, встановлені по периметру, вона стікає по лотках. Звідти вона зливається у спеціальну накопичувальну ємність.
  • Форсунки подачі води розташовані на дні водойми. Потоки води, що піднімаються нагору, перешкоджають скупченню на дні сміття, бруду, каламуті. Струмені з форсунок переміщають осілі забруднення ближче до поверхні, звідки вони потрапляють у лоток.
  • Інтенсивна циркуляція води не допускає утворення застійних ділянок.
  • Виконані подібним чином водойми позбавлені проблеми забруднення ватерлінії сольовими відкладеннями, дрібним сміттям, іржею, жировими частинками.

Недоліки

  • Середня вартість будівництва переливного басейну дорожча на 30%, ніж аналогічного скімерного.
  • Технічне приміщення водоймища має бути розташоване нижче рівня води, для встановлення там всього обладнання та баластної ємності.

Приклади переливних басейнів: